Czy wiesz, że Blue Monday- najbardziej depresyjny dzień w roku, który wypada w dniu dzisiejszym, w rzeczywistości nie istnieje? To fikcja wymyślona przez psychologa Cliffa Arnalla na potrzeby agencji reklamowej Portel Novelli. Inną kwestią jest fakt, że wiele osób czuje się tak jakby Blue Monday miało na ca dzień i aby zdawać sobie z tego sprawę, nie potrzebują specjalnych wyliczeń.

Jeśli nie masz siły na realizowanie postanowień noworocznych dotyczących usportowiona swojego ducha, kiedy ciało odmawia Ci posłuszeństwa, czuje się osłabione, niekiedy obolałe, a Ty najchętniej nic byś nie robił/a tylko odpoczywał/a, najlepszym rozwiązaniem jest posłuchanie własnego organizmu. Jeśli tylko brak aktywności wynika z barku siły, a nie z lenistwa pora, aby zatroszczyć się o siebie.

Aby ćwiczyć, biegać, pływać potrzebujesz energii, aby rozpocząć realizacje wyznaczonych celów, planowanych projektów potrzebujesz energii. Jeśli jej nie masz, zamiast się złościć na siebie i obwiniać za to, że nic nie robisz, zastanów się jak możesz ją odzyskać.

Oto kilka sposobów, aby w szybkim czasie się zregenerować, nie wylewając siódmych potów:

  • świadomy oddech (ćwiczenie 20 oddechów połączonych)
  • mantrowanie
  • praca z afirmacjami
  • kąpiel solą
  • regularne korzystanie z sauny

Wszystkie wymienione czynności możesz praktykować na co dzień nie biorąc urlopu w pracy, nie musisz nigdzie wyjeżdżać i wydawać fortuny. Spróbuj podejść do mojej propozycji z perspektywy troski o siebie, a nie kolejnego wyzwania. Obiecuje, że jak tylko wdrożysz je  w życie w szybkim czasie odzyskasz siłę na to co sobie zaplanujesz.

Świadomy oddech

Codzienna praktyka daje: możliwość błyskawicznej regeneracji, relaksuje, uwalnia od napięć, energetyzuje, odpręża oraz wspomaga koncentracje. Polecam ćwiczenie Leonarda Orr’a o nazwie „dwadzieścia oddechów połączonych”.

Na ćwiczenie składają się: cztery serie po pięć oddechów, z czego jedna seria składa się z czterech krótkich oddechów oraz jednego długiego- kończącego serię. Bardzo krótkie ćwiczenie możesz wykonywać nawet kilka razy dziennie o dowolnej porze dnia.

Mantrowanie

Mantrowanie -dla początkujących: czyli wielokrotne powtarzanie wybranego słowa lub frazy. Ćwiczenie możesz wykonywać w myślach. Wystarczy, że usiądziesz w wygodnej pozycji, rozluźnisz ciało, zamkniesz oczy, a następnie w skupieniu będziesz powtarzać wybrane słowo. Ćwiczenie dobrze jest wykonywać przez minimum 20 minut. Powtarzanie frazy ma na celu skupienie na niej uwagi. Kiedy tylko poczujesz, że zaczynasz myśleć o czymś innym, powracaj do koncentracji na wybranej frazie. Regularna praktyka przynosi rozluźnienie i odprężenie, zwiększa koncentrację.

Praca z afirmacjami

Praca z afirmacjami – czyli regularne powtarzanie przygotowanych wcześniej afirmacji. Tak jak pisałam w ostatnim poście, praca z afirmacjami przynosi najlepsze efekty, kiedy afirmacja celowana jest w źródło Twojego problemu. Gotowe afirmacje na cały rok znajdziesz w zaplanowanym przeze mnie kalendarzu dostępnym pod linkiem https://omcreate.pl/?product=52-afirmacje-na-caly-rok-omcreate-anna-urbanska

Kąpiele w soli

Kąpiele w soli. Sól ma właściwości lecznicze, a leczenie z jej zastosowaniem zwane jest halotrpaią. Kąpiele w soli lub umycie się solą pod prysznicem działają oczyszczająco oraz energetyzująco.  W tym celu śmiało możesz zastosować sól kuchenną, która wykazuje działanie przeciwbakteryjne.

Regularne korzystanie z sauny

Podczas kąpieli w saunie poprzez podwyższenie temperatury ciała dochodzi do wzmożonej produkcji ciał odpornościowych we krwi, które zabijają wirusy i bakterie. Ważne jest, aby korzystać z niej w sposób prawidłowy, czyli po każdym seansie, którego czas nie powinien przekraczać 15 minut, odpowiednio schłodzić oraz nawodnić ciało. Z sauny nie powinno się korzystać, kiedy jest się przeziębionym oraz kiedy choruje się m.in. na choroby: serca, układu krążenia zapalenia stawów, choroby płuc.